Müoom ja emaka operatsioon 02.11.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, 3 aastat tagasi lasin spiraali välja vötta, 2 nädalat tagasi Fertilitases arst avastas, et mul on üks suur 9cm müoom emaka välisseinas ja teine väiksem emakas. Arst soovitas emaka osaliselt eemaldada, millega ka kohe nöustusin. Operatsioon järgmisel nädalal. Analüüsid ca 125-30 ja vähirakke ei leitud emakast. Päevad on regulaarsed olnud siiamaani, aga nüüd viimased 2 kuud pole lihtsalt olnud ja rõhub ja selg valutab altpoolt. Kas see operatsioon on minu poolt õige otsus? Aitäh vastuse eest. R.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Jah,see otsus on küll operatsiooni suhtes õigesti tehtud.Edu soovides,Maie Väli