"Muna" -kujuline moodustis tupes ja valulikkus 15.08.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tervist, olen 21-aastane, peagi 22-aastane neiu. Olen oma elukaaslasega olnud koos peagi 4 aastat. 8-ksandal augustil olime esimest korda kaitsmata vahekorras. Varem kasutasime kondoomi. Pille ei ole kasutanud. Selles vahekorras olles tundsin valu alakõhus ( tupes). Hiljem sõrmega katsudes, umbes kolmveerand sõrme kaugusel, oli tunda suuremat muna, mis ka natukene tugevamini ( muidugi mitte jõuga), andis ka valu tunda. Eelmised päevad algasid 25 juuli. Tsükkel mingi 28-30 päeva. Millega võib tegu olla, mis tegema peaks?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Loen teie kirjast: " Hiljem sõrmega katsudes, umbes kolmveerand sõrme kaugusel, oli tunda suuremat muna,...". Tegemist võib olla füsioloogilise emaka kaelaga, mis paikneb osaliselt tupes. Igal juhul ei ole tegemist pahaloomulise kasvaja ega vähiga. Välistada tuleks tsüstid tupes jm.
Olukorra täpsustamiseks broneerige aeg vastuvõtule.
Otsustage, kas soovite hetkel rasestuda või hoiduda.
Kas olete vaktsineeritud emaka kaela vähki ja genitaalkondüloome põhjustavate kõrge riski viiruste vastu? Vt. www.hpv.ee
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt