Menstruatsioonihäire 28.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul eemaldati hiljuti spiraal. Menstruatsioon pidanuks algama vähem kui kahe nädala pärast peale seda, aga nüüd on tähtajast möödas üle nädala. Tsüklit arvestades oleks ovulatsioon pidanud toimuma juba enne spiraali eemaldamist.Kas on võimalik, et menstruatsioonihäire on põhjustatud sellest protseduurist või peaks tegema juba rasedustesti?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
ESV eemaldamine ei põhjusta tsükli nihkumist, soovitan teha rasedustesti.
K.Seemen