Sügelev näonahk 20.04.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mureks on juba teist aastat ja seda just kevadeti sügelev näonahk (otsaesine, ninapealne, kus on tegemist rasuse näonahaga), mille tulemusena tekivad punased vistrikud mõnemillimeetrise läbimõõduga, mis sügelevad tugevasti. Sügelemise tulemusel kattuvad vistrikud koorikuga, mis jällegi eemaldub ning vistrikud hakkavad eritama läbipaistvat vedelikku. Vistrikud on nahapinnast kõrgemad, serv on kõrgem, mistõttu keskele jääb kraaterjas auk. Raviks sain eelmine kord Dalacini lahust, mis aitas tõhusalt. Nüüd olen jällegi tundnud, et näonahk hakkab sügelema ning juba ettevaatuse mõttes kasutanud sama rohtu. Millega võib olla tegu ning kas võin kasutada Dalacini lahust selle vältimiseks ?

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Diagnoosi kirjelduse järgi ei ole võimalik panna.

Palun pöörduge arstile. Kui eelnevalt oli abi Dalacini' st soovitan teil seda kasutada ka momendil. Arvan siiski, et välistama peaks ka kevadeti tekkiva allergilise reaktsiooni võimaluse.

Tegemist võib olla ka rosacea'ga.