Ring nahal 30.09.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere, paar päeva tagasi märkasin jalal sellist ringi, ei sügele ega valuta. Põen diabeeti.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Pildi järgi tundub tegemist olevat kuivnahkdermatiidiga, st. kui naha pindmine kiht on kuiv ja rasvavaene, siis muutub ühel hetkel põletikuliseks.
Kergematel juhtudel kaob see, kui määrida hea rasvase kehakreemiga (nt. Essex kreem), apteegist peaks käsimüügist saada olema ka hüdrokortisoonsalvi, mida võib kehakreemile lisaks 1-2 korda päevas määrida. Kui see ei toimi, siis tuleb arsti juurde pöörduda.
Lugupidamisega,
Kristi Abram