Naha rasulisus peenisel 09.04.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kas seda nähtust on võimalik kuidagi ka eemaldada (näiteks kirurgiliselt), munanditel olevad moodustised nii väga ei häirigi kuna neid ei ole eriti näha aga peenisel küll. Ja kui paljudel inimestel võib esineda sellist nähtust.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kui see on nüüd küsimuse järg, milles kahtlustasite võõrkehasid peenisel ja munanditel ning ma vastasin, et see on füsioloogilne nähtus, siis normaalset leidu kirurgiliselt eemaldada on mõttetu. Soovitan Teil pöörduda nahaarsti vastuvõtule, et Teid üle vaadataks. (Teie eelneva kirjelduse alusel oli põhjust arvata naha rasunäärmeid,kuid nahaarst saab vaid siis täpselt vastata, kui on nahka oma silmaga näinud.)