punane laik lapse nahal 19.03.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Neli aastat tagasi paarikuusel imikul väikeste kääridega varbaküüsi lõigates vehkis poja jalaga ja sai kääri teravikult jalatalla alla pisikese punase täpi. Mõne aja pärast see küll justkui kadus, kuid varsti tekkis jalatallale punane laiguke (mitte põletikuline, vaid nagu punane pigmendilaik).Tasapisi on see ebamääraselt suurenenud (täiesti ebasümmeetrilise kujuga) ning nelja aastaga "ujutanud üle" kogu talla-aluse. Olen nõu küsinud kahelt laste nahaarstilt, kuid nad on arvanud, et see on suur sünnimärk, mis oli lihtsalt alguses nii hele, et ei paistnud välja... Otseselt kaebusi lapsel pole, vahest jalg küll valutab (käed ja jalad), aga see olla lastel tavaline. Kas võib sünnimärk nähtavaks muutuda alles aastatega ajapikku, olla punane ja ebasümmeetriline?

Või peaks kuhugi uuringutele minema lapsega?

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Sünnimärk võib tõepoolest alles hiljem nähtavaks muutuda. Teie südamevalu leevendamiseks pakun varianti naha ultraheli uuringuks, mida on võimalik eelneval kokkuleppel teostata TÜ Kliinikumi nahahaiguste kliinikus.