täpid kehal? 16.01.05 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

olen tähele pannud et iga aastaga tekib minu kehale üha rohkem täppe...eriti seljale ja kõhule.millest see on tingitud ja kuhu peaksin pöörduma?
olen tihti ravinud ureaplasmat ja tarvitanud antibiootikume kas on äkki kahju saanud mu maks ja kas sellel võib üldse mingi seos olla? Need oleks nagu sünnimärgid,väikseid on väga palju ja ka mõned väga suured kaunistavad minu kõhtu.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Oluline oleks teada teie vanust. Nahamuutused, mida kirjeldate, sobiksid naha vananemisega kaasaskäivateks muutusteks, kuid kindlalt saan ma seda öelda, kui olen Teid näinud oma silmaga.