hiv-viirus 06.09.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere, olin seoses oma lohakusega (ilma turvavahendita) oraalses vahekorras potensiaalse hiv-viiruse kandjaga. Nüüd on surmahirm nahas. Kuidagi ei suuda oodata seda 3-kuud millal aidsi-keskusesse teste tegema minna.1.Kas varasemal minekul on mõtet(õudsalt tahaks teada)? 2.Kas oraalse seksi puhul voib mees nakatuda ainult juhul kui tal on sama aegselt mingi teine suguhaigus, mis avab tee hiv-viirusele. Igatahes kui mul need puuduvad kas ma võin siis vähemalt natuke kergemalt hingata.

Ette tänades. Priit.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Lugupeetud Priit!

Loomulikult ei pruugi Te oodata kolme kuud,et minna tegema uuringuid.Nakatumise korral võivad analüüsid muutuda positiivseks ka palju varem.Võiksite teha ühed uuringud kohe ja teised kolme kuu möödudes peale võimalikku nakkust,et tõepoolest kindel olla.Nakatumine HIV viirusesse toimub reeglina ikkagi ainult siis kui on kahjustatud naha ja/või limaskesta normaalne kaitsebarjäär. Olemasolev suguhaigus võib olla üheks naha ja/või limaskesta kaitsebarjääri kahjustavaks faktoriks,mis soodustab nakkuse levikut.Seda nii vaginaalse kui ka oraalse seksi puhul.Kui nahk Teie genitaalidel oli terve ja Teil polnud mingit põletikulist protsessi urogenitaaltraktis,siis suure tõenäosusega pole nakkust HIV viirusega toimunud.

Lugupidamisega,Airi Põder