Vinnid ja punnid 03.09.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

olen 17 aastane poiss, keda vaevavad juba mitmentat aastat vinnid näol.

Mind huvitab nüüd selline asi, et kuidas ja kus oleks võimalik neid eemaldada. Huvtaks veel selline asi et kuidas see protsess käib ja palju see maksma läheb ja kas on ohtu armide jäämisest!

Ette tänades, Tanel

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Teil on nahahaigus, mida nimetatakse akneks. seda saab ravida. Eemaldamise all arvan, et peate just silmas ravi. Ravivõtted sõltuvad aga sellest, kui ulatuslik, sõlmeline-põletikuline haigus on. Akne on ravitav ja ravi pikaajaline. Soovitan vastuvõtule pöörduda, siis saab konkreetsemalt otsustada. Armide jäämine on võimalik.

Mida varem alustada efektiivse raviga, seda vähem on ka hiljem arme.

Alustage arsti visiidist.