Naha kohta. 30.08.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

millele võivad viidata kollased laigud nahal? Kogu aeg neid ei ole, kuid siis jälle avastan kuskil (käel, kõhul..) ühe suhteliselt väikese, heleda, kollaka laigu, mis mõne aja pärast on jällegi jäljetult kadunud. Iseenesest see on juba aastaid nii olnud, kuid kuna nahk on suhteliselt õrn asi, ei saa päris muretult ka olla. Kas on äkki sapist või maksast või..?

Ning üks väike küsimus veel, naha peal/sees on kaks pisikest nõelapea suurust kohta, mis oleksis nagu punnid, et tuleb valge mäda ja pigistad ära ja siis on kadunud, kuid nad on pruunid(mitte nagu sünnimärgid, vaid see pruun asi seal sees on mingi muu moodustis eraldi, st ei ole nahk lihtsalt pruun). Ükskord pigistasin ka sealt selle olluse välja, kuid ära ikka ei kao need kohad. Muidu muid vaegusi ei ole, ei sügele, ega kipita, ega ei puneta või ei ole suuremaks ka läinud.

Lõpetuseks siiski veel üks küsimus, nimelt on mul kaela piirkonnas paar kõrgemat sünnimärki, sellised päris kõrged, nagu tihti inimestel kaeladel. Päris otsast on veel natuke tumedam pruun ka, kuid ta on niikaua kui ma mäletan selline olnud ja ega muud probleemi ei oleksi, kuid üks on täpselt sellise koha peal, kus pluusi kraed jne koguaeg vastu käivad. Tean, et selliste sünnimärkide ärritamine ei ole eriti hea, kuid mida ma saaksin teha.

Küsimused on küll suhteliselt laialivalguvad, kuid loodan Teie väikesele nõuandelegi, aitäh.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

1. Mis puudutab kollaseid laike nahal, siis peaksin neid nägema, enne kui vastan.

2. Mis puudutab nn. nööpnõela taolisi piirkondi pruunaka eralduva massiga, siis peaksite täpsustama, kus nad asuvad. Suure tõenäosusega on nad avatud komedoonid.

3. Sünnimärkide suhtes ei saa anda mingit nõu neid nägemata.

Kokkuvõtteks tuleks Teil nahaarsti vastuvõtule minna.