naha mädapõletik 15.03.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Eelmisel kevadel tekkisid mul säärtele ja kätele punased laigud. Perearst diagnoosis naha mädapõletiku ja kirjutas välja antibiootilise salvi. See ei aidanud. Siis määras nahaarst hormoonsalvi ravi, kinnitades, et tegemist on ekseemiga. Nahk paranes paari nädalaga. Kuid veel paari nädala pärast oli ka kõik tagasi ja isegi hullemini.

Uus ravi hormoonsalvide ja vitamiinide näol andis pisut pikaajalisema tulemuse, kuid lõpuks otsustas nahaarst mu haiglasse saata. 2 nädalat raviti haiglas hoolikalt ja edukalt ekseemi. (kuigi arstid väitsid, et see ei ole päris tavaline ekseem - analüüsid kinnitasid ekseemi.)

Paar nädalat pärast haiglat algas kõik taas. Juba teades, mida arstid soovitavad, enam nende poole ei pöördunud.

Tegin kummelikompresse ja määrisin Eucerini salviga. Püsis stabiilselt halb. Ühel hetkel hakkas aga nahk iseenesest paranema. Paar nädalat olin õnnelik, et suveks saab korda...Kuid nüüd hakkavad väiksed punnid taas välja ilmuma kohtadel, kus nahk neist just vabanes.

Mida te soovitaksite ette võtta, et lõpuks oma nahaprobleemist lahti saada?

Parimat soovides ja vastust ootama jäädes.

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Vaadake hoolega, kas ka varbaküüned on paksud ja kollased või varba vahed ketendavad. Kui need on ravist välja jäänud , peaks ka sealt probleemi lahendama - oletan seenhaigust.

Soovitan siiski teid ravinud nahaarsti poole uuesti pöörduda ja teile veel kord teie haiguse olemust rääkida. Ekseem on krooniline nahapõletik.