ureoplasma 28.08.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kas bakteriaalne vaginoos ja ureoplasma on 2 erinevat asja? Esimese kohta lugesin, et see EI OLE nakkav sugulisel teel (Delfi naistelehe küsimuste vastused), ureoplasma ilmselt on?

Ette tänades

Anneli

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Lugupeetud Anneli!

Bakteriaalne vaginoos ja ureaplasmoos on erinevad haigused,mis mõlemad võivad aga ei pruugi edasi kanduda sugulisel teel. Tavaliselt need haigused partnerile edasi ei kandu.Kui aga haigustekitajate ülekanne siiski toimub,siis:

-võivad nad põhjustada meestel uretriiti

-vastavaid haigustekitajaid on võimalik meestel ureetrast leida

Partnerit tuleks uurida siis, kui teil hakkab bakteriaalne vaginoos näiteks korduma või ei allu hästi ravile.