naha- ja suguhaigused 19.08.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Olen kimpus järgmise murega. Hiljuti tekkisid vaevused kubeme piirkonnas(kerge valu, sügelus, õhetustunne sugutis, lisaks vahel läbipaistev, teinekord kollakas voolus kusitist).

Käisin naha ja suguhaiguste kliinikus kontrollis, seal diagnoositi klamüdia, sain ravi (Surlid-i 7päeva). Ravi ajal vaevused kadusid, hiljem tulid sümptomid tagasi, teiskordsel testimisel oli test korras, ent eespool kirjeldavad sümptomid on siiski jäänud.

Hiljuti käis mu sõbranna kontrollis, temal oli clamüdia test korras.

Oleme koos maganud umbes aasta jagu. Enne teda on mul olnud kaks lühema ajalist partnerit ja mõlemal juhul olen kasutanud aktiivsel suguühtel preservatiivi. Paraleelselt oma sõbrannaga pole mul kõrvalhüppeid olnud. Raske on mõista kuidas ma oleksin võinud selle haiguse saada ja kuidas on võimalik, et minul leiti klamüüdia ja temal mitte, kuna vastasel juhul kui mina oleksin kuidagi selle varem saanud oleks pidanud ka selle temale edasi andma.

Käisin hiljuti uroloogi juures, ta esialgu analüüse ei teinud vaid määras raviks Metronidazol Nycomed-i 500mg ja Diflucan 150mg ühe kapsli, kahjuks neil ravimitel polnud mingit mõju. Nüüd lähen varsti uusi analüüse andma. Kas on minu kirjelduse põhjal võimalik anda mingisugune hinnang neile nähtudele ja sellele millega tegu võib olla. Ja veel selline küsimus kas testid või mikrobioloogilised uuringud, mille abil näiteks klamüüdiat diagnoositakse on 100% kindlad?

Tändes: H

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Lugupeetud härra H!

Teie poolt kirjeldatud kaebused viitavad põletikulise protsessi olemasolule ureetras,mistõttu oleks kindlasti vaja teha uued analüüsid.

Mis puutub analüüside usaldusväärsusesse,siis on täiesti kindel,et 100%

pole olemas.Ühe ja sama mikroobi avastamiseks võib kasutada erinevaid

uuringumeetodaid,kusjuures uuringumeetodid erinevad üsna oluliselt oma tundlikkuse poolest.Näiteks võib klamüdioosi diagnoosida kiirmeetodil (tundlikkus umbes 50 %),külvi meetodil (tundlikkus 60-80%),erinevatel molekulaarsetel meetoditel(kõige suurema tundlikkusega).Seetõttu ei saa ühe analüüsi ühekordses negatiivnses vastuses(haigustekitajat pole) mitte kunagi 100 % kindel olla ja kaebuste olemasolul tuleks uuringuid korrata - ja seda erinevate võimalike haigustekitajate avastamiseks(mitte ainult klamüdioositekitaja suhtes)

kindel