PIGMEDNILAIGUD NÄOL 27.07.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olen 30.a. naine. Detsembris 2000 tekkisid mul suunurkadest veidi kõrgemale pruunikad laigud ja nüüdseks on laigud juba ka põsesarnadel. Välistatud on päikesepõletus (talvel?), ka viimasest rasedusest on mitu aastat möödas. Need laigud on üsna sümmeetrilised, st. mõlemal pool nägu sarnased. Kas on põhjust olla murelik? Praegu annab neid peita veel, kuid kui nii edasi läheb, kas siis muutun ühtlaselt üheks "suureks pigmendilaiguks"?

Momendil veel hakkama saav Evelin

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Seda, mis tekkida võib, on raske prognoosida. Arvan, et peitmine ei lahenda teie olukorda. Pigmentatsioonid näol on väga laialt levinud just naisterahvastel. Soovitan teil nahaarstile pöörduda. Niisuguste probleemide raviks kasutatakse aselaiinhappe preparaati Skinoren.

Ravi tulemusi vöib märgata kuu möödudes. Preparaati peab kasutama regulaarselt mitu kuud.