ekseem?? 23.07.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olen pahuksis olnud rasunäärmete talituse häirega (selline on arsti diagnoos), kunagi sain sellest lahti "Lorindeni" kasutades. nüüd sellist rohtu enam ei ole, kirjutati mingi antibiootikume ja steroide sisaldav ravim (Fucidin), mida 2 x päevas kasutada. Ekseem on näol ja sellest rohust küll abi ei ole. Punatev-sügelev ketendav laik on näol märtsikuust saadik. Vahel annab tagasi, vahel punetab-sügeleb-koorib hirmasasti. Näo piirkonnas ei jlge seda rohtu lõputult kasutada. Jätsin järele , aga probleem ikka alles. tavaliselt mõjub mnu nahale väga hästi päike ja merevesi, seekord ei ole ka sellest abi olnud. Mis rohtusid veel proovida ja kas see on üldse rasunäärmete talituse häire? Näonahk on mul väga rasune küll ja muid kosmeetikavahendeid ei ole kasutanud sellest ajast kui nahk streikima hakkas, nii et sellest see nahareaktsioon tingitud ei ole. Söön usinasti ka pärmitablette, et ehk aitab, aga ei midagi. Närviline ega üleväsinud ka ei ole.

Tänan!

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Vajate nahahaiguste arsti konsultatsiooni.

Kirjelduse järgi võiks arvata nii rasunäärmete talituse häirega seotud seborröa põletikku, kuid ka sammaspoolt e. psoriaasi. Võib-olla aga hoopis seotud ultraviolettkiirgusest provotseeritust lööbega.

Vajate lähemat uurimist nahahaiguste arsti poolt.

Ravimitest- need mis kaovad, asenduvad uute ja sageli just efektiivsemate ja spetsiifilisematega(aga ka seetõttu sageli kallimatega). Et ravimeid samaväärseid ei oleks on vale arusaamine.

Ravimeid kindlasti "ei proovita", vaid võetakse vastaval näidustusel.

Soovitan alustada nahahaiguste arsti visiidist ja mitte teha katseid näonahal.