jama näoga 03.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

tere!
Olen mees 28a. Mul on selline probleem, et näokarvad kasvavad sisse ja tekib põletik karva ümber. Midagi sarnast nagu vistrikud, kuid neid pole mul kunagi olnud. Põletik ja mäda tekib just karva ümber, kui karva (vahest peab päris kõvasti urgitsema) välja tõmbad, siis 3-4 pääva pärast on kõik OK. Samas sellise urgitsemise tagajärjel ei näe näo nahk sugugi terve välja. Kui karv välja tõmmatud, siis näeb tema naha sees olnud ots selline valge, nagu väikeses kapslis.Lisada võib, et habeajamisega pole see seotud, sest põletik tekib ka siis kui habet ei aja. Olen tähele pannud, et näiteks suvel kui olen kõvasti päikest võtnud, läheb asi paremaks. Olen proovinud igasuguseid kreeme (hästi palju erinevaid), kosmeetiku teenust kuid asjata. Lugedes Eucerini kreemi reklaamivaid lehte, siis tundub et tegemist on täpselt sellega mis seal kirjas on (mingi rasvaine ei lagune nii nagu peab vms). Minu küsimused on:
Mida Teie minu jutu põhjal arvata ja soovitada oskate?
Kui kaua peaks Eucerini kasutama, et tulemus näha oleks ?
Äkki peaksin kasutama mingit muud teraapiat näiteks näosolaarimi või midagi sarnast?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Ilmselt on tegu karvanääpsu põletikuga, mille raviks on ka paremaid vahendeid kui Eucerin. Et aga saaks soovitada võimalikult efektiivse ravi, tuleks pöörduda kas dermatoveneroloogi või perearsti vastuvõtule.