silammeigieemaldaja põhjustab kestendust ja punetu 19.12.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minu mure on selline, et ma ei saa kasutada vedelaid silmameigieemaldajaid, kohe on silmalaud punased, ärritunud, paistes ja kestendavad. Algas see, kui kasutasin Nivea toodet, kuna kohe aru ei saanud, millest ärritus põhjustatud on, lõppes asi sellega, et silmalaugudel olid lõhed ja nahaarst allergiat ei leidnud, soovitas katsetada ja asju ära jätta järjest. Siis ostsin Simpeli firma oma, mis on ju suht allergiavaba ja nö leebe, õlivaba, aga silmalaud ikka punased, lõpuks ostsin Simpeli firma nö meigieemalduspiima ja probleem kadus. Kuid piima kasutades tuleb silma hoopis rohkem hõõruda, et ripsmetušš ära saada, pealegi hakkavad silmad kasutamise hetkel kipitama (pärast laud punased ei ole), seepärast ostsin nüüd Bio-Etyc vms firma geeli tundlikele silmadele ja silmad jälle paistes, launahk nagu paber ja punane. Nii järeldan, et just neis vedelikes on mingi aine, mida mu silmad ei kannata, aga mis aine? Äkki oskate nõu anda, mida teha v kuhu pöörduda? Nahaarstile aega panna pole mõtet, kuna järjekorrad on nii pikad, et selleks ajaks, kui sinna saan, on silmad ikka juba väga hullus olukorras. Olen nii palju raha raisanud ja nii hädas! Kui teksin, mis aine on ärritusetekitaja , saaksin valida toote just seda ianet vältides.
Aitäh, kui saate aidata!

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Selleks, et teada saada, mis ainega tegu, tuleks ikkagi pöörduda nahahaiguste arstile nahatestideks. Eelnevalt tuleks aeg kinni panna tel. 7319100 ning lisada, et soovite teha nahateste.