Sõrmed ja varbad ajavad nahka 12.03.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Minu 7-aastase tütre sõrmed ajasid nahka. Nahka tuli korraga nagu mitmes kihis ( väga jube vaadata ) ja mõnes kohas oli lausa marraskil. See algas juulikuus, arsti juurde läksime septembris. Selle ajani kasutasime lihtsalt niisutavaid kreeme ( Decubal, Essex Forte ). Arst ainult vaatas meetri kauguselt ja arvas, et "laps tegeleb liiga palju kleepimisega". Käskis kasutada hüdrokortisooni, mis pani sõrmed 5-päevase kasutamise järel lausa veritsema. Siis kasutasin oma tuttava soovitusel Pevaryli ( võin nime täpsusega eksida ). Kestendus kadus. Nüüd, nädal tagasi, avastasin õudusega, et lapse kõik varbad, kannad ja päkaalune ajavad samamoodi mitmekihiliselt nahka. Minu küsimusele, kas äkki on tegemist mingit sorti seennakkusega, vastas arst, et laste puhul on see küll täiesti välistatud, lastel ei pidavat üldse seenhaigusi esinema. Retseptiga kirjutati jälle hürdokortisoon. Ma ei julge seda kasutada. Mida teha? Laps kasutab koolis vahetusjalatsina rihmikuid, mis lasevad jalgadel küll väga vabalt hingata. Kodus kõnnib sokis või paljajalu. Äkki, kui see ikkagi on mingi seen, olen juba õige raviga hiljaks jäänud?

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Hilja probleemi lahendada ei ole kunagi. Lapse haiguse olemuseks võib olla nn. düshidroos e. probleem higistamisega, mille tõttu tekivad nahasisesed villikesed, need lõhkevad ja seejärel näete ketendust.

Oleksin heameelega nõus teie probleemiga rohkem tegelema kui interneti vahendusel.