Valged pigmendilaigud. 06.06.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kehale on tekkinud valged pigmendilaigud. Enamus pruunide pisikeste pigmendilaikude ümber aga leidub ka lihtsalt valgeid ringikesi.

Kas on võimalik neid nahalt kaotada või siis kuidas nende teket peatada.

Ette tänades.

L.O.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Teid peaks kindlasti nägema,sest kollete kirjeldus on ebapiisav. Kui ringikujuline pigmendikadu on tekkinud sünnimärgi ümbrusesse, on tegemist nn. haloneevusega. Sünnimärgi pigmendiosa väheneb kuni täieliku kaoni ning hiljem jääb sünnimärgi asemele vaid pigmendita ümar laik. Sellisel juhul pole midagi võimalik ette võtta. Soovitan vaid päikesega mitte liialdada.