midagi enamat kui kõõm? 31.05.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul on järgmine mure: juuste piiril, otsaesisel ja ka kõrvade ees ning kõrvalestade seespool samuti juba paar kuud veidi sügelev "lööve". Otsaesise nahk tunduib nagu veidi paksenenud. Ei oskagi täpselt nime anda - tavaliselt nähtav ei ole, kuid kui küünega tõmmata, jääb küüne alla veidi kollakat-valget kõõmale sarnast puru. Kõõmaga pidasin võitlust 6 kuud ja tundub järele andvat (olnud 1,5 aastat väga stressirohket perioodi). Otsaesisel juuksepiiril kestendus (valged helbed). Olen püüdnud kasutada ainult beebiõli, nii et tavaline kosmeetiline allergia see ilmselt enam pole. Ka kasutan head&shoulders´i kuivale peanahale mõeldud shampooni. kuna umbes kuu jooksul ei ole võimalik arstile näidata, siis küsiksin, kui ilmselt tegemist mõne seenhaiguse nähuga, kas on võimalik mingite käepäraste vahenditega nähte vaos hoida, vähendada kuni spetsialisti abi saamiseni? Tänan!

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Suure tõenäosusega on tegemist seborroiddermatiidiga, vähemtõenäoliseks variandiks psoriaas. Soovitan kasutada seni Nizoral sampooni (saadaval apteegis ilma retseptita).Kasutada kaks korda nädalas ning vahtu hoida peas, otsmikul ning väliskõrva piirkonnas viis minutit, siis loputada. Edasise ravi määrab juba nahaarst.