varbaküüs 18.05.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Sain trennis trauma ja suure varba küüs läks siniseks. Traumapunktis lasti veri küüne alt välja, varvas oli ka veidi muljuda saanud. Nagu oodata oligi, tuli küüs maha. Nüüd on mure: kasvab uus küüs, on praegu umbes pool normaalsest pikkusest. Mul on aga hirm, et äkki see kasvab lihasse? Kuidas seda vältida? Ja miks on ka uus küüs tumelilla? kas see on normaalne?

Aitäh juba ette!

Kess

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Varuge kannatust. Oodata on, et kõik läheb hästi.

Et küüs veel tumelilla on, on ikkagi sellest samast traumast. Verevalum on ka küüne kasvutsooni piirkonnas, kus küüneplaadi kasv lähtub.

verevalumi imendumiseks on aega vaja.