Kelle juurde tuleks pöörduda? 17.05.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Ma kahtlustan, et olen saanud partnerilt mingi seenhaiguse (suguti pea on kaetud õhukese valge kihiga ja mõnikord tekivad punased täpid). Kas sellise probleemiga peaks pöörduma meestearsti juurde või tuleb hoopis naha- ja suguhaiguste arsti juurde pöörduda, ning kas seda saab teha ka anonüümselt ja kasvõi teises linnas ning ilma perearsti vahenduseta? Tänan!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Arvan,et Teil esineva probleemiga võib pöörduda nii naha- ja suguhaiguste arsti kui ka meestearsti vastuvõtule-valik on Teie.Naha- ja suguhaiguste arsti vastuvõtule võib pöörduda ilma perearsti saatekirjata.Anonüümse pöördumise korral tuleks Teil tasuda ise vastuvõtu ja uuringute eest.Kui soovite,et Teie arve saadetakse tasumiseks haigekassale,oleks soovitav pöörduda elukohajärgselt.Tartu Ülikooli Kliinikumi nahahaiguste kliinikusse võib pöörduda ilma perearsti saatekirjata ja sõltumata elukohast,tuleb ainult eelnevalt aeg registraruuris kokku leppida.