kuivad kohad nahal 14.05.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Minu 2,5-kuusel tital on nahal (minu) näpuotsa-suurused kuivad punetavd ja kestendavad laigud (nahk on nagu natuke korpas). Need asetsevad sümmeetriliselt: mõlemal põlvel, küünarnukkidel ja säärte väliskülgedel. Ükskord oli selline laik ka ühel põsel, kuid beebide ihupiimaga kreemitades see kadus.

Olengi titat selle ihupiimaga (SebaMed) kreemitanud, kuid jalgadelt ja kätelt laigud ei kao. Olen päris mures. Aitäh!

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

See võib olla esimene märk algavast allergilisest lööbest.

Siiski diagnoosimine sel vahendusel piirneb vaid oletusega. Pöörduge palun vastuvõtule.

See lööve vajab esiteks diagnoosi ja teiseks ei piisa nahahooldusvahendist, vaid peab kasutama ravimit.