punased vistrikud kaelal 02.05.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Ma olen suitsetaja (22)ja viimasel ajal on sagedasti tekkinud punaseid vinne kaelale, mis on üpris valulikud. Nädalaga kaovad ent jätavad kaelale silmaga raskestimärgatavaid jälgi (väiksed valged muhkjad punnid). Kas võiksite anda nõu, mida ette võtta? Tänan!

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kui Te olete mees (küsimusest ei selgu), siis tõenäolised põhjused võiksid olla kas follikuliit või akne, mis vajavad ravi vastavate kreemidega (retseptiravimid) ja mõnikord isegi tabletiravi antibiootikumidega. Selleks,et täpsemaid vastuseid anda, peaksin ma Teie nahka nägema. Probleem iseenesest ei ole tõsine ja abi saate kindlasti.