trihomonoos 28.04.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kui tavapärases arstlikus kontrollis avastatakse trihomonoos naisterahval, siis kust otsida selle haiguse alget, kui suguelus on ainult üks ja kindel partner ning ka partnerile ollakse kindlalt ainuke, kooselul pikkust 10 aastat ja seni on kõik OK olnud? Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Lugupeetud küsija!

Teie poolt kirjeldatud olukorra puhul on neli võimalikku seletust:

-nakkus on saadud enam kui kümme aastat tagasi ja on siiani esinenud asümptomaatilisena ( praktikas üsna ebatõenäoline )

-tegemist on laboratooriumi poolse veaga-nn.valepositiivne vastus ( pole eriti tõenäoline,aga 100% välistada ei saa)

-Teie analüüs on kas teel laboratooriumisse või laboratooriumis segi aetud (äärmiselt ebatõenäoline,aga mitte absoluutselt võimatu)

-Teie partneril on siiski kümne aasta jooksul olnud võimalus nakatuda (arvestades minu töökogemust veneroloogina -kõige tõenäolisem võimalus)