antropogeenne alopeetsia? 22.04.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Lgp Dr. Terje Kukk

5-6 aastat tagasi avastasin juuste hõrenemise. Väga suurt tähelepanu ei pööranud, sest igaltpoolt lugesin, et ärge muretsege juustel on kasvutsükkel 1-2 aastat jne. Lootsin, et nad siis tagasi kasvavad. Pole kasvanud.....

Külastasin naha arste mõned kuud tagasi. Esimene arst vaatas mind ja oskas ainult Reginet soovitada ja ütles lohutuseks, et tänapäeval tehakse ju juustesiirdamisi ja saatis loomulikult ka endokrinoloogile

Teine arst pani diagnoosi antropogeenne alopeetsia, küsisin, siis, et kas seda esineb ka naistel??? Pidi esinema? Mul on tõesti kõik päriliku kiilaspäisuse tunnused (höredad laigud M kujuliselt - ilma mütsita ei saa enam kodust välja minna) Samas ei Regine infolehest ega mujal pole sönagi, et sellist vormi võib ka esineda nasitel (vanuses 27 aastat) (räägitakse juuste hörenemisest ja seda ka alles vanusest 40)

Määras ka Reginet ja ka Diane-35

Endokrinoloog tegi kilpnäärme uuringu ja vereproovi põhjal on mingi näitaja väiksem kui peab (T3 on u.55 - norm on 90, mis iganes see ka pole)

ja tabletid L-Thyroxin 50

Seega, mina kui eluaeg terve inimene olnud söön nüüd tablette (L-Thyroxin+Diane35+Piimax C Kalkki D 4tk+multivitamiini+ määrin 2 x päevas Regine pähe - kõik ühes päevas)

ca 1, 5 kuud nüüdseks.

Oh: Küsimused:

1. kas tõesti esineb meeste pärilikku kiilaspäisust ka naistel, kui jah, siis töesti pean hakkama minema panka röövima, et juuste siirdamiseks vajaliku raha saaks (ravi ju ilmselt pole, sest miks muidu on palju kiilakaid mehi?)

2. kas saaks kuidagi kindlaks teha, kas minu kiilatel laikudel juuste juured on surnud või mitte (st. kas neid saab veel ellu äratada) - Regine kasutada ja tulutult on väga kalllis ettevõtmine

3. kas võib olla (veel?) põhjuseks mingi sisehaigus, kui siis milliseid analüüse peaks (endokrinoloog?) tegema. (See küsimus pole küll otseslt teile, aga endokr. ei leidnud siit)

Infoks veel, et meessuguhormoonidega peaks olema (arstide arvates) asi normis, kuna mul on terve ja ilus laps ja rasestumisega, ega rasedusega mingeid probleeme polnud.

Ma tean, et ravi tulemusi saab alles umbes 6 kuu pärast näha, aga olen väga pessimist ja juukseid langeb endiselt ja uusi pole kuskilt näha:(

(Ma tean, et päevas on normaalne ca 100 juukse äratulemine, aga kui uusi asemele nii palju ei tule, natuke tuleb, aga mitte sinna kuhu vaja:(

Väga Õnnetu naine

27 a

enda teada muid tervisehädasid pole (va. akne, millest pole ka lahti saanud, ainult raseduse ajal kadus ära - seos mingite hormoonidega??)

Ette tänades.

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

See on androgeenne alopeetsia, mida esineb nii meestel kui ka naistel. Algus võib olla juba 20 eluaastast . Meestel on juuste hõrenemine ilmekamalt väljendunud.

Tartus ,TÜ Nahahaiguste kliinikus on võimalik teha ultraheli uuringut nahapinnalt, et hinnata seal sees toimuvat.

Panga röövimine on paha mõte. Kasutage Regaini ja sellega koos Pregain shampooni. Tulemus on tõepoolest visalt tulema, kuid tuleb.

Hormoonidega ei pea küll midagi muutunud olema. Leitud muutused ravitakse.

Varuge kannatust ja olge ravimi kasutamisel peanahale regulaarne.