nahatihend, kärn ja mädane eritis - millega tegu? 17.05.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Meesterahva ühel tuharal suhteliselt kõrgel asub kaks tumedat kärna-laadset moodustist, mis on muust nahapinnast mõnevõrra madalamal, seejuures kummagi ümber on kitsas lillakat tooni sõõr. Nende märkide ümbert ja alt on ihu nagu tihenenud, vähemalt kombates tundub tuhar osaliselt päris kõva. Aegajalt tuleb kärnade vahelt mädast eritist. Tundub, et tuharad on muutumas ebasümmeetrilisteks, see haige pool nagu "vajub sisse", st et päris üleval kahe tuhara vahel on justkui lohuke. Esmased märgid - kärnad on olnud juba ligikaudu pool aastat, kärmeks arstikülastuseks esialgu võimalus puudub.

Millega võib olla tegu ja kas ravis võib sellise nahatihendi puhul vajalikuks osutuda ka kirurgiline sekkumine või peaks olema võimalik ravis piirduda mingite antibiootikumide, salvide vms-ga?

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Peate kindlasti pöörduma arsti poole, sest tegemist võib olla tõsise probleemiga.

S.Liiv