kordusanalüüsid 13.05.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Küsimus on selline,et kui mul arst diagnoosis suguhaiguse(klamüüdia) ja määras ravi mulle ning partnerile, mille oleme nüüdseks mõlemad korralikult läbi teinud, kas siis kordusanalüüse peab kindlasti minema samasse kohta andma? Kuna tegu oli noortenõuandlaga, kus tulemuste teada saamine võtab vähemalt 2 nädalat, siis sooviks pigem kordusanlüüsidele minna Tartu naha ja suguhaiguste kliinikusse, kust saab tulemused loodetavasti kiiremini. Ja kas oleks hea kui ka partner läheks sama arsti juurde kontrolli ( mis naha- ja suguhaiguste kliiniku puhul oleks võimalik, noortenõuandla puhul aga mitte)?

Ette tänades!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Patsiendil on õigus minna tegema kordusanalüüse täpselt sellesse kohta kuhu ta soovib ja mida enda jaoks kõige paremaks peab.

Alati on parem kui mõlemad partnerid käivad ühe arsti juures, kuna nii on arstil

nende probleemidest kõige täpsem ülevaade. Samuti saab teha uuringud korraga ja vajadusel ka ravi üheaegselt.Väga tihti tuleb teha ühele partneritest lisauuringud lähtuvalt teise partneri kaebustest või kliinilisest leiust.

Need uuringud jääksid tegemata kui arst ei oleks saanud mõlemat partnerit uurida. Seega- lõplik valik arsti ja raviasutuse valikul on alati patsiendi teha.