hpv 07.05.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul on diagnoositud HPV viirus ning küsimus on selline, et kui ma partnerit vahetan, kas ta nakatub? Ning kui ohtliku haigusega üldsegi tegemist on?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

HPV on viirusinfektsioon, mille olemasolu korral on alati võimalik partneri nakatamine. Samas, nagu ka kõigi teiste viiruslike sugulisel teel levivate infektsioonide puhul, on nakatumine võimalik aga sugugi mitte kindel.Nakatumine või mitte nakatumine sõltub väga paljudes teguritest, millest üks olulisemaid on võimaliku nakkuse saaja immuunsüsteemi tugevus.

HPV viiruse olemasolu ei saa iseenesest lugeda eriti ohtlikuks. On ainult tõenäosus ,et nendel naistel, kellel on HPV viiruse teatud tüved, võib kunagi tulevikus hakata arenama kasvajaline protsess suurema tõenäosusega kui

nendel,kellel vastav viirus puudud.