käsnjad moodustised 24.04.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul tekkisid umbes kaks kuud tagasi eesnaha alla käsnjad moodustised, mis on "paljunenud". Nüüdseks on nad juba suured. Kohas kus mina elan, ei ole meestearsti ega nahaarsti. Spetsialistid puuduvad, internetist otsides leidsin sellele sarnaneva haigusnähu, kondüloomid. Arvan, et need võivad need olla. Aga mul on mureks, kust ma arsti saan, millise arsti ja milline oleks ravi? Mu tüdruksõber tegi nii kaks kuud tagasi endale täieliku kontrolli günekoloogi juures, ja temal ei olnud miskeid haiguseid, seetõttu ei osanud muretseda. Mulle sobiksid arstid Tallinnas, aga sel juhul ka lähimal ajal, kuna viibin nädalavahetusel ise Tallinnas, muidu elan Tallinnast ja Tartust liiga kaugel. Ette tänades, Ken

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Lugupeetud Ken!

Kondüloomide ravi on võimalik teha ka ise. Eelnev arsti konsultatsioon on vajalik

diagnoosi täpsustamise pärast. Arvan, et ka perearst võib Teid konsulteerida ja välja kirjutada preparaadi Wartec (täishind on umbes 380.-EEK), kuid hoolikas infolehe lugemine on väga oluline.

Kahjuks ei ole minul informatsiooni nädalavahetusel töötavate arstide kohta.

S.Liiv