Kondüloomide ravi 19.04.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

arst määras mulle kondüloomide raviks Duofilm-soolatüügastevastast ravimit.

Peale ravimi kasutamist kondüloomid kadusid ära, kuid mõne aja pärast tekkisid uuesti. kas võib eeelpoolnimetatud ravimit kasutada korduvalt või on teisi kondüloomivasteseid ravimeid (nt. Waltrec), mida saaks retseptita apteekidest osta ja iseseisvalt kondüloomidest vabaneda?

Arsti juurde uuesti pöörduda ei saa.

Tänan

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Ravimit väljastab ainult arst, seega arsti juurde pöördumata teid aidata ei saa.

Duofilmi näidustuseks ei ole suguelunditel olevate kondüloomide ravi, mistõttu ei saa ka soovitada kordusravi selle preparaadiga.

Wartec, Aldara on retseptiravimid.