Mügar naha all 17.04.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Mul on selline probleem, et umbes aasta tagasi tekkis mul peale naha pindmist vigastust õlal, naha alla väike kõva mügar, mis paistab ka välja.

Kuidas saaks seda tasandada, kas saaks ka ilma kirurgilise sekkumiseta (kümutamisega, laseriga vms.)

tänades

Kaie

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Haiguskollet peaks nägema enne, kui ravi soovitada. Mõnikord tõepoolest on võimalik teatud liiki moodustisi nahal eemaldada ilma skalpelli kasutamata, näiteks külmutamise teel. Mis puutub aga laserprotseduuri, siis ka see on kirurgiline protseduur- kolle piltlikult öeldes põletatakse ära.