Allergia 13.04.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!Olen 34-aastane naine.Mul on selline probleem,et juba kaks nädalat on mu mõlemad käeseljad kaetud allergilise lööbega.Lööve on ainult kätel,sügeleb,on valulik,punane ja mügarlik.Vahest lööve alaneb ja muutub väiksemaks ja lööve on siis valge,aga päris ära ei ole kadunud.Varem mul sellist asja kunagi ei ole esinenud,ainult mõned aastad tagasi heinategemise ajal oli ka lööve ja siis oli see käsivartel.Ma ei ole üldiselt kunagi allergiline olnud ja olen kasvanud maal ja küllap on see hoidnud kahjulikest mõjudest.Hiljuti ma võtsin kassi ja see lööve tekkis ka kassiküünistuse ümber.Maal olid meil ka kassid,aga allergiat kunagi ei olnud,meil oli ka koer ja muud loomad.Millest siis nüüd selline asi?Kuigi ma ise arvan,et see on kuidagi seotud kassiga,ei ole ma päris kindel.Kui see on kassist,siis mis ma pean tegema,ma ju pean temaga kogu aeg tegelema?Ja kui ma allergiat ei ravi,siis kas see on ohtlik kuidagi?

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Te vajate kindlasti ravi. Peaksite pöörduma dermatoloogi vastuvõtule, sest vajaminevad ravimid on retseptiravimid. Lööve käeselgadel ei pruugi olla kassikarvadest tingitud, pigem kodukeemiast või muudest vahenditest, millega vahetult kokku puutute. Täpsemalt saab vastata Teid nähes.