Nahk punetab ja on krobeline 08.04.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Minu lapsel(2. a.) on vasaku labakäe peal väikese sõrme juures krobelinse nahk laik, mis aegajalt punetab ja muutub veel krobelisemaks. Kui ma määrin kreemiga (mõeldud imikutele ja ka alergiliste nähtude vastu) punetus kaob, nahk muutub siledamaks, aga täiesti siledaks ei lähe. Kui nahk on olnud niiske või on saanud külma tekib punetus kohe uuesti. Talvisel perioodil on ka teine käsi tihti kare, kuid peale kreemitamist muutub nahk ilusti seledaks ja pehmeks. Ma ei pööranud sellele väga suurt tähelepanu kuni sarnane asi ilmus ka lõua peale. Probleemne koht on ainult lõug. Lõua peal on väiksed punase täpid kobaras koos mõnel on väike valge täpike punase täpi otsas. Algul arvasin, et see on ilast, mis on luti all huduma hakanud. (Seda on ka varem olnud kuid peale kreemitamist on nahk terveks saanud.) Kreemitamine pole erilist tulemust andnud punetus on küll vähenenud kuid mõne aja pärast on laik teises kohas uuesti. Kas on tegu mingi nahahaigusega? Laps käib lasteaias ja kahjuks imeb ka lutti.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Kuna Teie lapsel on tekkinud karedaid laike juba mõnda aega eelpoolkirjeldatud kohtadesse, on võimalik, et tegemist on atoopikdermatiidiga . Peaksite lapsega minema konsultatsioonile lastedermatoloogi juurde (Tallinnas Ravi tänaval). Atoopikdermatiit on lastel sageli esinev allergilist laadi nahahaigus, mille puhul on oluline välja selgitada, millele laps on allergiline. Sama oluline on naha pehmendamine kreemidega. Raskematel juhtudel lisandub ravi medikamentidega.

S.Liiv.