Kihelus 07.04.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere. Mure selline,et kaenlaalused mõlemad ühe ja sama kohapealt kihelevad.Kasutan koguaeg ühte ja sama higipulka ja raseerin kaenlaaluseid regulaarselt.U 2 kuud tagasi kasutasin korra ühte teist kreemdeodoranti ja peale seda nagu hakkas sügelema, aga kui ma pärast seda enam ei pannud oli kihelus ikka edasi.Nii kui ma kratsima hakkan siis sügelus läheb järjest tugevamaks.Kas ma peaks deodorandi kasutuse lõpetama või mingit apteegi kosmeetikat tarbima?Teid ette tänades, Kelly

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Lugupeetud Kelly!

Kord juba käivitunud nahapõletik kaenlaalustes vajab täielikku väljaravimist ja alles siis tuleb kõne alla deodorantide kasutuselevõtt. Kui Teil on kunagi varem mingisugustki allergiat esinenud , on võimalik, et peate edaspidi kasutusele võtma täiesti uue deodorandi. Nahapõletiku ravi toimub nahaarsti juures.

S.Liiv