epilatsioon 04.04.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Lugupeetud proua Kukk

Epileerisin bikiinipiirkonda. Nüüd tulid sinna sellised väiksed vistrikud. Kas seda piirkonda üldse tohib epileerida? Ja kas ma vöin loota, et hiljem, peale korduvat epilaatori kasutamist, kasvavad karvad ei ole enam nii tugevad ja neid vistrikke tuleb vähem vöi ei tule üldse? Ja mida ma peaksin kasitama, et nende tekkimist takistada?

Tervitades

Kati

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Karvade epileerimisel traumeerite karvanääpsuümbrist ja tekitate karvanääpsupõletiku. Selle tekkimist vältida, on mitte epileerida. Kui seda teete, peate arvestama ka põletiku tekke võimalusega.

Küsige epileerimisvahendite kohta täpsemalt kosmeetikasalgongist.