Punetus näol? 04.04.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olen 18 a.tütarlaps.Minul esinevad näol ( sõltuvalt temperartuurist ja tuulest)

punased laigud(täpid).Selline punetus tekib parema põsesarna peale ja alati

ainult õues olles ning tuulega. Temperatuur ei pea olema miinuskraadides vaid selline

punetus võib tekkida isegi jahedamal suveõhtul.10-15 minutise õuesviibimise järel

tekib punetav laik.Laik koosneks nagu erinevatest väikestest laigugestest,mis on

natuke nahast kõrgemad.Ruumi sisse tulles kaovad punased laigud 10-20 min.pärast.

Mingil muul ajal (saunas,basseinis)neid ei teki.Punetus tekib alati ainult ühele kindlale kohale ja

mitte kunagi teisele põsele.Selline punetus on mul kestnud juba 3-4 aastat.

Olen kuulnud,etkui kunagi on olnud näol külmakahjustus (näit.suusatamisel) võib edaspidi olla eelnimetatud probleeme.

Olen käinud nahaarstil,mingit kindlat vastust pole saanud.Kuna olen 18,siis

seostatakse kõike ainult ealiste iseärasustega.

Sooviksin saada informatsiooni ning tulla vastuvõtule.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Kui soovite tulla vastuvõtule, siis võiksite helistada teisipäeviti kell 10-14 ja kolmapäeviti kell 14- 18 tel 6604920 või muul ajal 05074411.

S.Liiv