nahk sügeleb 28.03.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

olen 49 aastane naine. Selg on mul sügelenud alati, aga viimasel ajal sügan end kohe kõikjalt ja nahal on kohe valus. Võin jäädagi ennast sügama "pealaest kuni jalgadeni" välja. Praegu õlanukid kohe eriti sügelevad, natuke isegi nagu paistes. Enne õlad valutasid ja võtsin ibuprofeeni ja määrisin viprosal salviga. Günekoloogi poolt tarvitan climenit juba oma 8 kuud.

ette tänades.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Pöörduge palun günekoloogi poole, kuna Climeni kasutamise puhul on kõrvaltoimena võimalik üle keha sügelemine. Kuigi Te olete kasutanud preparaati juba 8 kuud, võib olla tegemist sellega , et tarvitate ka Ibuprofeeni. Kui ravi ümberkorraldamisega sügelus ei kao, oleks vajalik üldtervise uuring perearsti juures.

Viprosali sügeleva naha puhul kasutada ei tohi, kuna see ärritab veelgi juba ärakratsitud nahka- sellest ka paistetus õlgadel.

S.Liiv