imelik lööve 27.03.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Minu 14-aastasel tütrel on jalgadele (täpsemalt reitele ) tekkinud väikesed kõvad valged punnid (veidi suuremad kui mannaterad). Mehhaanilise puhastamise käigus hakkavad nad punetama ning muutuvad põletikuliseks. Imelik on see, et samas vanuses tekkisid samasugused punnid ka vanema lapse jalgadele ning ka kätele ning on püsinud niimoodi aastaid. Vanem tütar käis selle probleemiga ka nahaarstil, kuid midagi efektiivseet ei soovitatud - vaid kooriva seebiga pesta jne. See aga aidanud ei ole.

Milles võib asi olla ja mida teha?

Teid ette tänades

K.K

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Lugupeetav K.K.

Tegemist on arvatavasti nn. "hanenahaga", mille tekkepõhjused ei ole teada. Nähud vähenevad või isegi taanduvad suvega. Jälgige, et laste toiduratsioonis oleks A-vitamiini ja B-grupi vitamiinide allikaid. Nähtust ägestavad tihedalt liibuvad riided.

Koorivad vahendid aitavad eemaldada folliikliavas paiknevat "sarvkorgikest", mille eemaldumisel on nahk pehmem ja vähemärrituv. Oluline on kasutada pehmendavaid kreeme-salve.

S.Liiv