seos vähktõve ja seenkasvaja vahel 22.03.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere Terje.

Olen krooniline seenekasvataja küüntel. Vahemalt kümme aastat olen asjatult püüdnud haigusest lahti saada, küll salvidega, pihustitega, ka olen söönud tablette. Viimases hädas määrisin varbaküüni äädikaga. No ei õnnestunud lahti saada.

Loobusin .

2,5 aastat tagasi diagnoositi II astme vähk, käisin lõikusel, sain keemiaravi . Olen nagu vett täis klaas, iga liigne vale liigutus annab tunda.

Palun vastake, kas ja kuidas peaksin hakkama ravima oma küüni, ( 10 - st 8 on läbinisti haiged), äkki on seos kahe haiguse vahel. Olen söönud punase päevakübara tablette immuunsüsteemi tugevdamiseks, nüüd hakkasid tablettide söömise ajal pihupesad kestendama ja nahk tuli ära.

Iga päev võtan sisse ka NOLVADEX-i tablette.

Lugupidamiseja

47 a. naine Tallinnast

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kui kahjustunud on küüned, vajate raviks süsteemset seenevastast ravi tablettidega. Küüne seenhaiguse ja vähkkasvaja vahel kohe otsest seost tekkes ei ole, küll aga vajab loomulikult vähkkasja keemiaravi, mis soodustab (nagu ka antibiootikumravi ja haigusest organismi vastupanuvõime nõrgenemine üldse)lihtsalt seenhaiguse arengut.

Arvan et peaksite valima organismi säästvama ravi. Soovitan küüned lasta korralikult ära lihvida-spets aparaadid on selleks olemas pediküüris või jalaravikabinettides ja siis regulaarselt küünte ravilakki (Loceryl) hakkata kasutama. Arvan, et ka tallaalune nahk on teil kahjustunud, mitõttu vajaksite ravikreemi ka talla alla. Kroonilisest seenhaigusest küüntel võib hiljem säärtele ja ka kogu kehale sügelev ja punetav lööve.

Pidage oma raviarstiga veel nõu selles osas.

Parim on muidugi suu kaudu ravi teha.