luupus 08.03.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Kas oskate öelda millest see haigus alguse saab.Täsemini just pinnapealne luupus.Ei ole suutnud leida raamatutest selle kohta täpsemat infot.

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Tegemist on kroonilise sidekoehaigusega. Sagedamini avaldub see näonahal pöskedel ja ninajuurel tekkiva "liblikasarnase " lööbena. Lööve vallandub,on provotseeritud või ägeneb just varakevadel päikesekiirguse intensiivistumisega.

Kindlasti kuulub selle haiguse ravi nahahaiguste arsti kontrolli alla.