soolatüügaste ravi 14.03.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Alustasin mõned päevad tagasi soolatüügaste ravi Duofilm'iga. Seda soovitas nahaarst. Nüüd olen seda kasutanud 4 korda. Kuid nüüd on 2 väikest soolatüügast muutunud valulikuks. Nad on pöidla nn. murdumise koha peal ja sõrme liigutada on ka valus veidi. Kas selline asi on normaalne? Pärast kolmandat kasutamist tuli pealt ära nn. pealmine nahk ja näha jäi sellised 2 musta moodustist naha süvendites (vadandan, aga ei oska täpsemalt seletada ja loodan, et saate aru millest ma räägin.) Pimsskiviga õrnalt hõõrudes tuli aga ühel see nn. sisu siis ära ja jäi lihtsalt nagu auk. Rohtu panin ikka uuesti peale ja katsin plaastriga. Milles on asi ja kas see on normaalne ning kas võin seda lahust edasi kasutada? Olen igal juhul väga ära ehmatanud, kuna varem nad minule haiget ei teinud.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Olete kõike teinud õigesti, väljaarvatud see, et kui tekkis valulikkus, jätkasite määrimist. Tegemist on ikkagi söövitava lahusega, mis väikestele soolatüügastele määrides satub kergemini ka kõrvalolevale tervele nahale, põhjustades valulikkust, seda eriti liigese piirkonnas. Sellisel juhul tuleks 3...4 päevaks määrimine katkestada ja hoiduda piirkonna märjakstegemisest. See soolatüügas, millesse tekkisid tumedad punktid ja mis hiljem tuli ära, on arvatavasti eemaldunud.

S.Liiv