päraku sügelemine 12.03.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Lgp. dr. Kukk. Mõnikord tekivad päraku vahetusse ümbrusesse paar punetavat laiku, mis paar päeva väljakannatamatult sügelevad, siis jälle taanduvad. Aga mõne aja pärast on probleem tagasi. Millega võib tegemist olla ja kuidas ravida?

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

See on küll oletus, kuid nii võib käituda ebatüüpilise paiknemiskohaga herpesviirus infektsioon, mis avaldub lihtsalt punetava laiguna. mitte tüüpilise villilise lööbena.

Vajaksite täpsemat uuringut selle kinnitamiseks või ümberlükkamiseks.