lõhenevad sõrmeküüned 11.04.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mul on juba 4-5 kuud küüned 1/3 osas küüneplaadist kaheks kihiks lõhenenud ja lisaks sellele nad ei kasva üldse. Kuna pean küünte välimust oluliseks, siis olen pidevalt kasutanud küüsi tugevdavat ravilakki (iga päev uuesti lakkinud), küüsi viilin regulaarselt 2x nädalas, olmekeemiaga kokkupuutes olen püüdnud kasutada kummikindaid. Samas söön oma arvates küllaltki tervislikult ning olen püüdnud regulaarselt ka trennis käia. Võtan pidevalt (väikeste vaheaegadega) kaltsiumi tablette (enne Caltsgrani +Dvit, nüüd Healthlife+magneesium) 1-2 korda päevas. Mida aga ei ole, on tulemus! Asi tundub nii lootusetu, et ei tea kohe, mida veel proovida? Äkki peab kaltsiumitablettide päevast kogust suurendama?

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Olete juba endast andnud parima.

Suuremat kaltsiumi kogust ma ei soovita.

Teeksin teile mõne täpsustava vereanalüüsi. Sellest tulenevalt ka soovitused edaspidiseks.

Ka mõnel sissevõetud ravimil on küüsi kahjustav toime , näit. Doxocyclinum.

Siis läheb lihtsalt veel aega, kuni kahjustus taandareneb. Kõigepealt ta avaldub.

Varuge veel kannatust.

Toimetada kinnastatult ja kasutatda küüsi kaitsvat lakki soovitan ka edaspidi.