kasvav mügarik 06.06.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Hakkas kasvama selline väike mügarik esimest korda 2016 detsember. Kobrutab ja aeg-ajalt sügeleb. Nüüd on juurde tulnud pisemaid mügarike ja suurem "pesamügarik" aina kasvab edasi. Oleks soov teada, kas asi on ohtlik, kas ta levib veel edasi, tundub et sügelised ei ole, punni seest ei tule vedeliku, on lihtsalt naha peal, kui näppida hakkab verd jooksma. Mul on kliinikus aeg, aga see on alles juuni lõpus, ehk on ikka midagi ravimitega võimalik teha või, kui on midagi halba, siis jõuaks ikka enne arstile, kui hilja ja terve käsi metsas.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Mulle tundub pildi järgi, et tegemist on korraliku soolatüükaga (neid tekitab viirus).
Kuna on ekseemikreemiga määritud (tavaliselt sisaldab ekseemikreem mingit kortisooni), siis tüükad kasvavadki jõudsalt suuremaks. Ärge enam seda ekseemikreemi kasutage!
Õnneks on Teil juba sel kuul kliinikus aeg. Saate õige ravi.
Lugupidamisega,
Kristi Abram