Lapse naha värvumine pruuniks 02.06.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Lapsel hakkas paar päeva tagasi (max. nädal tagasi) jalgevahe punetama.Seda esines häbemel ja reie sisekülgedel.Sügelust väga ei kaebanud,kuigi aeg-ajalt ikka kratsis.Nüüd on nahk värvunud pruuniks kogu esialgselt punetanud ala ulatuses ja kohati ketendab.Täpselt samasugune efekt nagu pärast päevitamisega liialdamist.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Nahapõletiku järgselt võib osadel inimestel tekkida samasse piirkonda hüperpigmentatsioon ja ketendus. Pigmendimuutus võib püsida küllaltki kaua enne kui kaob, aga üldiselt on tegemist paranemisjärgus oleva lööbega, millesse soovitan suhtuda rahulikult. Soovitan antud piirkonda mitte päevitada, muidu võib pigment muutuda veelgi tumedamaks. Naha niisutamiseks soovitan määrida pehmendava kreemiga (nt. Essex vms.)
Kui peaks uuesti tekkima kuhugi punetus ja sügelemine, soovitan arsti juurde pöörduda.
Hetkel on raske pildi põhjal öelda, mis nahalöövet tekitas.
Lugupidamisega,
Kristi Abram