küün eraldub küüneplaadist 27.05.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Mul on juba vähemalt 3 aastat keskmise sõrme küüs koledalt lahti küüne plaadist (ilmselt mingi trauma tagajärjel) ja pole kinni kasvanud. Viimasel ajal tundub, et läheb vaikselt veel rohkem lahti.
Kas on võimalik seda kuidagi ravida?
Kas apteegis on käsimüügiravimit, mis võiks aidata küünel kinnituda või kas arst saaks välja kirjutada sellist ravimit`?
Kas pöörduma peaks perearsti või nahaarsti poole?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Tundub tõesti, et küüneplaat on küüneloozist lahti tulnud mingi trauma tagajärjel, sest teistel küüntel sarnast kahjustust ei ole. Kahjuks ühegi ravimiga seda ei ole võimalik ravida. Tuleb vältida täielikult küünetraumasid. Kõige rohkem süveneb kahjustus niisugusel puhul küünealuseid intrumendiga puhastades, sest siis on oht küüs veelgi rohkem lahti lükata. Ainsad soovitused kahjuks niisugusel puhul ongi:
1) hoida küüned lühikesed, et need kuskile taha kogemata kinni ei jääks ja
2) küünealuste puhastamisel jälgida ülimat ettevaatlikust.

Lugupidamisega,
Kristi Abram