Sügelevad punnid nii kätel kui jalgadel 26.04.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Umbes ca 2 kuud tagasi tekkisid mu kehale punased laigud, mis sügelesid. Nüüd tulevad ainult mingid kühmud kätele ja jalgadele, mis sügelevad meeletult. Päeval suudan ennast ohjata, kuid öösel kratsin neid siiski. Hommikuti pole just ilus vaatepilt, kui keha kratsimisjälgi täis. Häbenen seda ja peidan välja minnes ennat pikkade riietega. Pean veel umbes kuu ootama, et arstile saada. Kardan aga, et selle aja jooksul on see veel hullemaks läinud. Oskate ehk öelda, mis see võib olla. Ja kas saan seda ehk mingi kreemiga leevendada, et ei näeks välja nagu sõjast tulnud.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Paljud nahahaigused sügelevad, kuid sagedasematest haigustest, mis annavad piinavat sügelemist võiks välja tuua atoopilise dermatiidi, ekseemi või sügelised.
Dermatiidi/ekseemi puhul võiks käsimüügiravimitest leevendust tuua hüdrokortisoonkreem ja antihistmiinikumi tabletid (nt. Zyrtec, Clarityn vms). Kui tegemist on sügelistega, siis see vajab teistsugust lähenemist. Tõenäoliselt on 1 kuu pikkune järjekord nahaarsti vastuvõtule. Kui probleem on väga piinav, siis soovitan pöörduda perearstile, kes tõenäoliselt oskab samuti nahaseisundile hinnangut anda ja Teie vaevusi vähendada.
Lugupidamisega,
Kristi Abram