Ketendavad punased sügelevad laigud 05.04.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Pool aastat tagasi tekkisid keha õrnematesse kohtadesse punased sügelevad ketendavad laigud- kaenlaalused, puusad. Olid paar kuud ja siis kadusid ära, nüüd tulid tagasi kaenla alla ja jalgade sisekülgedele. Mis see võiks olla- kas ka suguhaigus?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kaasapandud pilt on vägagi udune, mis teeb diagnoosimise keerulisemaks. Kui klotrimazoolkreem ei aidanud, siis seenhaigusega tõenäoliselt ei ole tegemist.
Suguhaigused levivad sugulisel teel. Kui Teil on olnud riskikäitumist - nt. kaitsmata vahekord juhusliku partneriga, siis suguhaiguste suhtes kontrollimine on igati asjakohane põhjusel, et suguhaigused võivad kulgeda sageli varjatult ja riskikäitumise korral tuleks kontrollida.
Siiski arvan, et tegemist on pigem nahahaigusega, nt. dermatiidiga, kuid täpsema diagnoosi püstitamiseks on pilt küllatki kehva kvaliteediga.
Võib esialgu proovida apteegi käsimüügist saadava hüdrokortisoonkreemiga (esialgu proovige ühes piirkonnas). Kui kreemil efekti pole, siis soovitan ikkagi pöörduda arsti vastuvõtule.
Lugupidamisega,
Kristi Abram